Sidonya Hotel

Sidonya hotel kadıköy Anadolu Yakası otel Muhteşem Deniz Manzarası Double Odalar Ucuz Oteller Sauna Kadıköy Hotel Toplantı Salonu Yemek Salonu Teras Manzarası Kadıköy Otel Bar Kadıköy Hotel Toplantı Salonu

Tarihi Yerler

Reseliva Rezervasyon Motoru

Tarihi Yerlerİstanbul Kadıköy Merkezli olan Sidonya Hotel Üsküdar otelleri ve Bostancı otelleri arasında yer aldığı için Kadıköy ve Bostancı'nın tüm tarihi mirasına çok rahat ulaşabilecek bir konumdadır. Ayrıca Ümraniye otelleri ve Kozyatağı otelleri 'ne olan yakınlığı ile de İstanbul Anadolu Yakası'nın tüm tarihi mirasını ayaklarınıza getirmektedir.

Üsküdar'ın tarihi dokuları arasında,Aziz Mahmud Hüdayi Külliyesi,Altunizade Külliyesi,Çinili Külliyesi,Eski Valide Camii,Mihrimah Sultan Külliyesi,Şemsi Paşa Külliyesi,Yeni Valide Külliyesi,Rum Mehmet Paşa Camii,Ayazma Camii ,Beylerbeyi Camii,Beylerbeyi Sarayı,Adile Sultan Kasrı,Sultan Abdülaziz Av Köşkü,III. Ahmet Çeşmesi,Selimiye Kışlası,Nurbaba Tekkesi,Çamlıca Kasrı,Ahmediye Külliyesi,Şahkulu Dergahı,Kartal Ahmet Baba Tekkesi,Büyük Selimiye Camii,Kız Kulesi,Özbekler Tekkesi bulunmaktadır.

Kadıköy 'ün tarihi dokuları arasında,Haydarpaşa Numune Hastanesi,Tarihi Haydarpaşa Tren Garı,Haydarpaşa İskele Binası,Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi (Servili Çeşme),Rasimpaşa Camisi,Yel Değirmeni Mescidi,Aziziye Hamamı,Yeldeğirmeni’ndeki Rum-Ortodoks Kilisesi,Musevi Sinagogu,İbrahimağa Camisi,Ayrılık Çeşmesi,Baba-Oğul Çeşmesi,Nişantaşı,Faikpaşa Camisi,Köftüncü Mehmet Ağa Çeşmesi,Su Terazisi,Fikirtepe Höyüğü,Hasanpaşa Camisi,4.Murat Çeşmesi,Mahmut Ağa çeşmesi,Kadıköy Meydanı’ndaki Eski İskele Binası,Kadıköy Şehremaneti Dairesi,Konservatuvar Binası ve Haldun Taner Tiyatro Sahnesi,Sultan 3. Mustafa Camisi, Eufemia Kilisesi,Ermeni Surp Takavor Kilisesi,Katolik İtalyan Kilisesi,Mühürdar Ayazması,Kethüda Camisi, Cafer Ağa Camisi, Osman Ağa Camisi,Çarşı Hamam bulunmaktadır.

Sidonya Hotel Konumu itibariyle Fenerbahçe ,Moda ,Bahariye gibi merkezlere 5 dakika uzaklıktadır. Ayrıca Anadolu Yakasının Taksim'i denilen meşhur Bağdat Caddesi 'ne de 4 dakika mesafede bulunmaktadır.

Sidonya Hotel merkezi konumu ile İstanbul,un her bölgesine kolay ulaşım imkanına sahiptir.Otelimiz Kadıköy otübüs ve münübüs duraklarının karşısında merkezi bir yerdedir. Bostancı , Üsküdar gibi merkezi yerlere ve ayrıca önemli kongre ve toplantı merkezlerine de çok yakın konumda bulunmaktadır. Üsküdarın tarihi yerlerine Üsküdar kız kulesine,bostancı sahil bostancı gösteri merkezine ve kozyatağına ,Bağdat caddesine Fenerbahçe ve kalamışa on dakikada ulaşabilirsiniz.Kadıköyün tarihi yerlerine,moda ve bahariye caddesine tepe nautilus,e yürüme mesafesindedir.İstanbul Anadolu Yakası Otelleri arasında da bulunan Kadıköy Sidonya Hotel konuklarını bir misafir edasıyla ağırlar ve en iyi hizmeti verir. İstanbul Anadolu Yakasındaki Oteller içinde çok ayrıcalıklı bir yere sahip olan Kadıköy Sidonya Hotel konuklarını beklemektedir. Siz de Kadıköy Sidonya Hotel'in eşsiz manzarası ve Marmara'nın büyüleyici atmosferi için sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.
Kadıköy Bahariye çarşı İparlar Kadıköy Eminönü iskelesi Kilise meydanı Kız kulesi İ.Ü. devlet konservatuvarı
Süreyya operası Ayia Triada Rum ortotoks kilisesi Kadıköy antikacılar sokağı Kadıköy moda tranvayı Kadıköy bahariye çarşı Tarihi Haydarpaşa garı (1908)
Hemdat Yahudi Sinagoğu Kadıköy Küçük Carşısı Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Moda Sahil Selimiye Kışlası Tarihi Baylan PASTANESİ-1961