Konum | Teras Restorant | Toplantı Salonu | Tarihi Yerler | Aktiviteler TurkishEnglish

Tarihi Yerler

Tarihi Yerler

İstanbul, muhteşem doğal güzellikleri, gökyüzüne uzanan minareleri, altın yaldızlı kubbeleri, sarayları, köşkleri, müzeleri, park ve bahçeleri, anıtları, kuleleri, kültürü ve çok daha fazlasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

İstanbul’da gezilecek, görülecek yerler sınırsız. Her adımda tarihi yaşayacağınız İstanbul’un ilk bakışta göze çarpan en etkileyici yerleri Tarihi Yarımada ve Boğaziçi’dir.

İstanbul Kadıköy Merkezli olan Sidonya Hotel Kadıköy otelleri ve Üsküdar otelleri arasında yer aldığı için Kadıköy ve Üsküdar’ın tüm tarihi mirasına çok rahat ulaşabilecek bir konumdadır. Sidonya Hotel Kadıköy İskelesinden bineceğiniz Karaköy Vapuru ile hem muhteşem manzarayı seyretmenize, hemde tarihi yarımadaya çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii

Ayasofya

Ayasofya

Sidonya Hotel de konaklayarak hem bu tarihi yerlere kolaylıkla ulaşırken, hem de otelinize rahat ulaşarak dinlenebilmektesiniz.

Sidonya Hotel güncel yazılarında sık sık İstanbul’un tarihi mekanlarını tanıtacak ve buralara nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız. Bir nevi İstanbul Otelleri tatil rehberi niteliğinde olan yazılarımızla tatilinizi keyifle yaşayacaksınız.

Burada isimleriyle bahsettiğimiz tüm mekanlara zaman içerisinde güncel yazılarımızda detaylarıyla anlatıyor olacağız. İstanbul’un tarihi mekanları denilince akla ilk olarak Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yerleri barındıran Tarihi Yarımada ve kozmopolit ve canlı yerler olan Taksim, Beşiktaş, Ortaköy ve Kadıköy gelmektedir.

Bu ana merkezlere Kadıköy Otellerinden olan Sidonya Hotel’den muhteşem manzarayı seyrederek kısa bir nostaljik boğaz vapuru yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yolculuklar esnasında pek göze çarpmayan küçük veya unutulmaya yüz tutmuş tarihi mekanlarıda yazılarımız rehberliğinde görebilirsiniz.

Üsküdar’ın tarihi dokuları arasında, Aziz Mahmud Hüdayi Külliyesi, Altunizade Külliyesi, Çinili Külliyesi, Eski Valide Camii, Mihrimah Sultan Külliyesi,

Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı

Şemsi Paşa Külliyesi, Yeni Valide Külliyesi, Rum Mehmet Paşa Camii, Ayazma Camii, Beylerbeyi Camii, Beylerbeyi Sarayı, Adile Sultan Kasrı, Sultan Abdülaziz Av Köşkü, III. Ahmet Çeşmesi, Selimiye Kışlası, Nurbaba Tekkesi, Çamlıca Kasrı, Ahmediye Külliyesi, Şahkulu Dergahı, Kartal Ahmet Baba Tekkesi, Büyük Selimiye Camii, Kız Kulesi, Özbekler Tekkesi bulunmaktadır.

Kadıköy ‘ün tarihi dokuları arasında, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Tarihi Haydarpaşa Tren Garı, Haydarpaşa İskele Binası, Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi (Servili Çeşme), Rasimpaşa Camisi, Yel Değirmeni Mescidi, Aziziye Hamamı, Yeldeğirmeni’ndeki Rum-Ortodoks Kilisesi, Musevi Sinagogu, İbrahimağa Camisi, Ayrılık Çeşmesi, Baba-Oğul Çeşmesi, Nişantaşı, Faikpaşa Camisi, Köftüncü Mehmet Ağa Çeşmesi, Su Terazisi, Fikirtepe Höyüğü, Hasanpaşa Camisi, 4.Murat Çeşmesi, Mahmut Ağa çeşmesi, Kadıköy Meydanı’ndaki Eski İskele Binası, Kadıköy Şehremaneti Dairesi, Konservatuvar Binası ve Haldun Taner Tiyatro Sahnesi, Sultan 3. Mustafa Camisi, Eufemia Kilisesi, Ermeni Surp Takavor Kilisesi, Katolik İtalyan Kilisesi, Mühürdar Ayazması, Kethüda Camisi, Cafer Ağa Camisi, Osman Ağa Camisi, Çarşı Hamam bulunmaktadır.

Sidonya Hotel Konumu itibariyle Fenerbahçe, Moda, Bahariye gibi merkezlere 5 dakika uzaklıktadır. Ayrıca Anadolu Yakasının Taksim’i denilen meşhur Bağdat Caddesi ‘ne de 4 dakika mesafede bulunmaktadır.

Sidonya Hotel merkezi konumu ile İstanbul’un her bölgesine kolay ulaşım imkanına sahiptir. Otelimiz Kadıköy otübüs ve münübüs duraklarının karşısında merkezi bir yerdedir. Bostancı, Üsküdar gibi merkezi yerlere ve ayrıca önemli kongre ve toplantı merkezlerine de çok yakın konumda bulunmaktadır. Üsküdar’ın tarihi yerlerine Üsküdar kız kulesine, Bostancı Sahil’e, Bostancı Gösteri Merkezine ve Kozyatağına, Bağdat caddesine, Fenerbahçe ve Kalamışa on dakikada ulaşabilirsiniz. Kadıköyün tarihi yerlerine, Moda ve Bahariye Caddesine, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezine yürüme mesafesindedir. İstanbul Anadolu Yakası Otelleri arasında da bulunan Kadıköy Sidonya Hotel konuklarını bir misafir edasıyla ağırlar ve en iyi hizmeti verir. İstanbul Anadolu Yakasındaki Oteller içinde çok ayrıcalıklı bir yere sahip olan Kadıköy Sidonya Hotel konuklarını beklemektedir.

Siz de Kadıköy Sidonya Hotel’in eşsiz manzarası ve Marmara’nın büyüleyici atmosferi için sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Anadolu Yakası Otel

Toplantı Odası

Teras Restorant

Bizi Takip Edin

Sidonya Hotel Video

Anadolu Yakası Otelleri

Anadolu Yakası Otelleri
Dünyanın en güzel turizm merkezlerinden olan İstanbul da küçüğüyle, büyüğüyle; lüksüyle, orta sınıfıyla; tarihisiyle, yenisiyle pek çok otel vardır. Yazının Devamı >>

Twitter da Sidonya Hotel

İletişim Bilgileri

Tel: +90 216 349 53 08 pbx
Faks: +90 216 337 01 91
Eposta: info@sidonyahotel.com.tr
Adres: Rasimpaşa Mh. Rıhtım Cad. Nemlizade Sk No:34, 34716 Kadıköy / İstanbul