Konum | Teras Restorant | Toplantı Salonu | Tarihi Yerler | Aktiviteler TurkishEnglish

28

Eyl

Kadıköy’ün gezilecek yerleri

Kadıköy’ün gezilecek yerleri

Kadıköy’ün gezilecek yerleri

Kadıköy’ün gezilecek yerleri

Kadıköy, İstanbul’un en merkezi semtlerinden biridir. İstanbul fethedilmeden Kalkedonya adıyla anılan semt, İstanbul’un fethinden sonra yönetimi İstanbul Kadısına verilmiş ve Kadıköy olarak anılmaya başlanmıştır.

Halen Merkezi konumu deniz, kara ve hava ulaşımı kolaylıkları ile Sidonya Hotel’inde bulunduğu Kadıköy İstanbul’un en önemli İlçelerinden biridir.

 

Haydarpaşa Garı

Eski Türk filimlerinin vazgeçilmez figürü olan tarihi bina, Anadoludan istanbula gelenleri karşılayan İstanbul gibiydi.

Haydarpaşı Garı, Bağdat ve Hicaz Demiryolu hatlarının da başlangıç noktasıydı.

1906-1908 yılları arasında yapılan binayı Alman Mimarlar Otto Ritter ve Helmuth Cuno yapmışlardır. Haydarpaşa Garı’na adını veren ise III. Selim’in paşalarından biri olan Haydar Paşa’dır.

Sidonya Hotel, Haydarpaşa garını ve Marmara denizini gören teras restaurant Manzarası ile Rıhtım Caddesinde hizmet veriyor.

 

Kadıköy Boğa Heykeli

Kadıköy’ün simgelerinden birisi ve belki de en çok bilineni olan Boğa Heykeli, Kadıköy’e gelenlerin buluşma noktalarından biri.

Almanya ve Osmanlı İmparatorluğu arasındaki dostluğun sembolü olarak, Almanya Kralı II. Wilhelm Boğa Heykelini Osmanlı İmparatorluğu’na hediye eder.

Süreyya Opera Binası

1924 yılında Süreyya İlmen tarafından Opera, Bale ve Müzik gösterileri yapılması amacıyla tasarlanan bina, yıllarca yalnızca sinema salonu olarak kullanılmıştır.

Kadıköy Belediyesi tarafından 2 yıl boyunca aslına uygun olarak restore edilen yapı, 2007 yılından bu yana Süreyya Operası olarak hizmet vermektedir.

Kalınacak Mekanlar

Kadıköy’de kalınacak yer olarak Sidonya Hotel ilk sıralarda gelmektedir. Eşsiz manzarası, konfor ve güleryizlü hizmeti ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz…

 

Moda Çay Bahçesi

Günün tadını doyasıya çıkaracağınız mekanlardan biri olan Moda Çay Bahçesi manzarası ile ön plana çıkıyor. Muhteşem bir gün batımı ve deniz manzarası eşliğinde çayınızı ve kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanın hemen yanında çocuklar için oyun parkı da bulunuyor. Sidonya Hotel’de kalıp akşamları yada müsait zamanınızda bir yürüyüş yapmanızı öneririz.

Tarihi Moda İskelesi

Eskiden Moda-Pendik arasında vapur seferleri düzenlenirmiş ve bu hat üzerinde bir çok iskele bulunurmuş. Moda-Pendik sahil hattının ilk durağı ise Moda İskelesiymiş.

Tarihi Moda İskelesi ve Kadıköy Vapur İskelesi Mimar Vedat Bey tarafından 1917 yılında yapılmış. Moda İskelesi 2001 yılında restorasyon görmüştür.

Yoğurtçu Parkı

Kadıköy Gezilecek ve Görülecek Yerler arasında ilk sıralarda olan Moda Sahili ve Yoğurtçu Parkı, özellikle hafta sonları İstanbul’dan uzaklaşmadan deniz havası alarak ve yürüyüş yapabileceğiniz bir yer.

Kadıköy Balıkçılar Çarşısı

Kadıköy’ün en hareketli ve canlı sokağı burası. Bu sokakta her istediğinizi bulabilirsiniz. Yan yana sıralanan balık, kahvaltılık, turşu, fırın gibi dükkanların yanı sıra bir çok restaurant da bu bölgede bulunuyor.

Kadıköy Barlar Sokağı

Cuma ve Cumartesi geceleri oldukça hareketli olan sokakta bir çok mekan yan yana bulunuyor.

Kadıköy Bahariye Caddesi

Kadıköy’ün alışveriş merkezi olan caddede bir çok markayı yan yana bulabiliyorsunuz. Özellikle gündüz saatlerinde çok kalabalık olan Bahariye Caddesi’nde, mağazaların yanı sıra oturup bir şeyler içebileceğiniz kafeler ve yemek yiyebileceğiniz restaurantlar da bulunuyor.

Kadıköy Antikacılar Sokağı

Kadıköy Tellalzade sokakta antika ve 2. el bir çok ürün bulunabiliyor.

Kadıköy Sanatçılar Sokağı

Kadıköy’de bir sokak sanatçılara ayrılmış durumda. Bu sokakta gezerken evinizi süsleyebilecek güzel bir tabloya rastlayabilirsiniz.

Kadıköy Akmar Pasajı

Kadıköy’ün en çok bilinen yerlerinden biri olan Akmar Pasajı’nda aradığınız bir çok kitabı bulma şansınız var. Sidonya Otele yakın konumdaki bu pasajda her türlü kitabı bulma şansına sahipsiniz…

tarafından yonetici|Kadıköy Otelleri|0 comment

Yorumlara kapalı